1.NEDEN RING SLING? ARTILARI NELERDİR?

RING SLING diğer taşıma aparatlarına göre çok daha pratik ve kolay kullanımlıdır. Bağlama dolama derdi olmadan tek başınıza kolaylıkla takılabilir. Ve bebeğinizi içerisine yerleştirmek sadece 1-2 dk. Ayrıca her an yanınızda bulundurabileceğiniz kadar küçük, çantanızda taşıyabileceğiniz kadar hafif. Kesinlikle hayat kurtarıcı…

 

 

2.KAÇ KG’A KADAR KULLANILABİLİR?

Yenidoğandan(min 3.5kg)  itibaren 15 kg’a kadar kullanılabilir.

 

3.GÜVENLİ Mİ? HALKALAR KOPAR MI? KUMAŞ KAYAR MI?

Kesinlikle güvenli! Bebeğinizin güvenliği bizim için çok önemli.. Bu nedenle güvenlik testlerinden geçmiş, sertifikalı ve yüksek kalitede TAM halkalar kullanıyoruz.. Halkalarımız kurşun ve nikel içermez. Aynı zamanda diğer taşıma aparatlarında da olduğu gibi güvenli taşıma sağlamanız için bebeğinizi doğru yerleştirmenizde oldukça önemlidir. Bu konu ile ilgili sayfamızdaki videoları izleyebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

4.DOĞRU YERLEŞTİRMEK İÇİN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

Slingin doğru kullanımı ile ilgili sık sık video paylaşımlarımız oluyor. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta var. Bunlardan ilki halkaların konumu; halkalar omuza yakın olmalı ve kumaş omuz başına tam yerleştirilmeli. Diğeri ise bebeğinizin kalça bacak duruşudur; diz seviyesi kalça seviyesinden yüksek olmalıdır (M pozisyonu).

 

5.RING SLING ERGONOMİK Mİ?

Bebeğin ring slingteki kalça-bacak duruşu M şeklindedir. Bu duruş ergonomiktir. Kalça  gelişimini destekler, omurganın C pozisyonunu korur.. Bu da doktorların ve Dünya Kalça Sağlığı Enstitüsünün (HYP DYSPLASIA ENSTITUTE) önerdiği taşıma şeklidir.

 

6.SORUN YAŞARSAM YARDIM EDEBİLİR MİSİNİZ?

Sadece bize ulaşmanız yeterli! Bebeğinizi doğru yerleştirmeniz ve slinginizi rahatlıkla kullanabilmeniz için elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Görüntülü görüşme dahil..

 

7.SLING’İ NASIL YIKAMALIYIM?

Ring Slinginizi elde ya da halkalara çorap giydirerek makinada yıkayabilirsiniz. Detaylı bilgiler paket içerisinde yer alıyor.. Çok fazla kırışmaması için sıktırma yapmamanızı tavsiye ederiz :)

 

8.NEDEN KETEN?

Keten doğal bir elyaftır. Ve pamuğa göre 3 KAT daha güçlüdür. Bebeğiniz bir kuş kadar hafif.. Aynı zamanda hipoalerjeniktir ve terletmez, bakımı kolaydır ve her mevsim kullanılabilir. Esnememesi ise tercih sebeplerimizden. Bu sayede taşıma esnasında duruşunuzu bozmaz, belinizi ağrıtmaz, yükü sırtınıza eşit yayar..

 

9.HALKALAR DEĞİŞTİRİLEBİLİR Mİ?

Halkalar kumaşa dikilidir. Değiştirilemezler.

 

10. BEBEĞİM YENİDOĞAN, BACAKLARINI AÇABİLİR Mİ ENDİŞELİYİM?

Yenidoğan bebekler slinge ayakları içeride ya da dışarıda kalacak şekilde 2 farklı yöntem ile yerleştirilebilir. Ayakların içeride olduğu duruş tam bir kurbağa duruşu gibi; dizler bükülü ve yanlara açık, topuklar birbirine yakın olacak şekildedir. Omuriliğin C şekli korunmalıdır. Bu yerleştirme ile bebeğiniz kendini anne karnında gibi hissedecektir. Aynı zamanda bu pozisyon bebeklerin rahat gaz çıkarabildikleri pozisyon olduğu için kolik bebeklerde rahatlama görülmüştür.. Huzurlu ve uzun süreli uykular kaçınılmazdır :) Ayakların dışarıda kalacak şekilde yerleştirme ise standart duruştur. Burada yine dikkat edilmesi gereken; diz seviyesi kalça seviyesinden yüksek olacak şekilde yerleştirmektir..

 

11.BEBEĞİM ERKEK, KULLANMAMDA BİR SAKINCA VAR MI?

Erkek bebeklerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hiçbir sakıncası yoktur..

 

12.SLINGİ KULLANMAK İÇİN BEBEĞİMİN BÜYÜMESİNİ BEKLEMELİ MİYİM?

Kesinlikle hayır! Slinginizi doğumdan itibaren kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Çünkü sling ile taşınan bebek annesinin kalp atışlarını duyarak ve sıcaklığını hissederek, slingteki duruşununda etkisiyle kendini anne karnında hisseder. Ve 4.trimester dediğimiz ilk 3 aylık dönemde bebeğin dünyaya adapte olma süresini kolaylaştırır. Anne-Bebek güvenli bağlanmasına büyük katkısı vardır.. Ayrıca annenin süt üretiminin artmasını sağlar. Saymakla bitmeyen faydalarından biride bebeğinizin zihinsel gelişimine katkılarıdır. Size ve çevreye yakın olan bebeğinizin sosyalliği artar, mimik ve dil gelişimi desteklenir. Gözlem gücü gelişir. Kim bilir belki de erken konuşur :)

 

13.SLING İLE BEBEĞİMİ EMZİREBİLİR MİYİM?

EVET! İster bebeğinizi sling ile taşırken düz veya yatırarak, isterseniz emzirme örtüsü olarak kullanabilirsiniz. Bununla ilgili paylaşımlarımız @minikkusbabysling instagram sayfamızda mevcut.

 

 

14.ELLERİMİ SERBEST BIRAKABİLİR MİYİM? TUTMAZSAM BEBEĞİM KAYAR MI?

Doğru yerleştirdiğiniz taktirde asla bebeğinizi tutma ihtiyacı hissetmezsiniz. Ellerinizi koyacak yer bulamazsanız ona sarılın :) ELLER SERBEST..

 

 

 

15.YURTDIŞINDA YAŞIYORUM SİPARİŞ VEREBİLİR MİYİM?

EVET! Uluslararası gönderim sağlıyoruz. PTT kargo ile oldukça uygun fiyatlarla teslimat sonrası ulaşım süresi sadece 7-15 gün.

 

 

16. ÜYE OLMADAN ALIŞVERİŞ YAPABİLİR MİYİM?

Web sitemizden üye olmadan da alışveriş yapmanız mümkündür…